XIX DNI KUKURYDZY WOJEWÓDZTW MAZOWIECKIEGO I ŁÓDZKIEGO oraz Ogólnopolskiej Prezentacji Odmian – Skrzelew 2017 KOMITET ORGANIZACYJNY URZĄD GMINY UL. ZIELONA 20, 96-515 TERESIN KOM. 0502 56 94 85 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

plakat

Szanowni Państwo
„KUKURYDZA JEST ROŚLINĄ PRZYSZŁOŚCI – PRZYSZŁOŚĆ NALEŻY DO KUKURYDZY” Organizatorzy XIX Dni Kukurydzy woj. Mazowieckiego i Łódzkiego oraz Ogólnopolskiej Prezentacji Odmian Kukurydzy zapraszają Państwa na imprezę, która odbędzie się 1 października 2017 r. Skrzelew gm. Teresin pow. Sochaczew początek o godz. 9,00 o godz. 11,00 oficjalne otwarcie Organizacja Dni Kukurydzy ma swoją długą tradycję jak też ukształtowany wizerunek. Szybko rosnąca liczba patronów, wystawców i zwiedzających najlepiej świadczy o celowości jej organizowania. Tym bardziej, że początki intensywnej uprawy kukurydzy na tym terenie sięgają lat 80 – tych ubiegłego stulecia. W programie przewidziane jest między innymi:
godz. 9,00 - rozpoczęcie imprezy
zbiór z poletek demonstracyjnych odmian kukurydzy na ziarno i kiszonkę,
- prezentacja poletek herbicydowych i nawozowych,
- prezentacja firm branżowych z zakresu produkcji rolniczej,
- wystawa sprzętu rolniczego
godz. 10,00 pokaz użytkowania maszyn rolniczych,
- kiermasz drzewek owocowych i roślin ozdobnych,
- wiele atrakcji kulturalno-rozrywkowych,
- konkursy dla uczestników imprezy z nagrodami.
- konkurs wiedzy rolniczej dla uczniów szkół rolniczych.
godz. 11,00 - oficjalne otwarcie i powitanie gości
godz. 12,30 drugi pokaz użytkowania maszyn rolniczych
godz. 13,00 - rozstrzygnięcie konkursów – wręczanie pucharów i nagród
Będą pokazywane maszyny w nowych technologiach a w konkursach puchary
Będą konkursy z ciekawymi nagrodami, występy zespołów folklorystycznych i młodzieżowych. Dni Kukurydzy z założenia odbywają się na terenie otwartym, co nie ogranicza wystawcom miejsca do swojej prezentacji, a ponadto ułatwia nawiązanie kontaktów miedzy producentem czy dealerem a klientem. W naszej imprezie, co roku uczestniczy ponad 150 wystawców, a liczba zwiedzających rolników wynosi od 8 do 10 tys.
Charakter imprezy jest o zasięgu ogólnokrajowym.
Prezentowane będą poletka demonstracyjne obok pól produkcyjnych oraz maszyny do zbioru i uprawy kukurydzy, rozwiązania z zakresu precyzyjnego rolnictwa czy nawigacji. Dla wielu zainteresowanych rolników jest to wyjątkowa okazja do porównania upraw różnych odmian, a jest ich prawie 100. Porównania jakości pracy poszczególnych maszyn, czy różnych procesów technologicznych.
Będzie, więc możliwość nie tylko do zapoznania się z najnowocześniejszymi rozwiązaniami, ale też do wymiany informacji pomiędzy uczestnikami.
Zdobyta wiedza zaowocuje z pewnością nowymi technologiami i praktycznym ich wykorzystaniem w gospodarstwach rolnych.
Zapraszani są jak zawsze wspaniali goście między innymi Ambasador Ambasady Meksyku, Argentyny, USA.
Patronat na imprezą objęli
Minister Rolnictwa, Agencje z otoczenia rolnictwa, Marszałkowie i Starostowie.
W skład komitetu organizacyjnego wchodzi wiele znaczących instytucji pracujących na rzecz rolnictwa.
Na tę okoliczność wydana będzie również gazeta okolicznościowa, w której znajdą się informacje na temat firm wystawienniczych jak i kukurydzy, która - jest w tym dniu najważniejsza.
Mamy również stronę www.kukurydza.home.pl
Jeszcze raz serdecznie państwa zapraszamy na XIX Dni Kukurydzy – Skrzelew 2017
1 października 2017 r. Skrzelew gm. Teresin pow. Sochaczew.
Zwracam się z gorącą prośbą o upowszechnienie tej informacji.
W razie potrzeby rozszerzenia informacji proszę o kontakt.
Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego
Tadeusz Szymańczak
Proszę jeśli to możliwe o umieszczenie tego banerka z linkiem na waszej stronie
www.kukurydza.home.pl
e-mail szymańTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Mapa dojazdowa na Dni Kukurydzy https://www.google.com/maps/d/edit?mid=z_alWAq2KIDE.k7zE_-4nMyvc