Instytut Ogrodnictwa – Państwowy Instytut Badawczy jest tegorocznym organizatorem XXXIX Ogólnopolskiej Pielgrzymki Ogrodników na Jasną Górę, która odbędzie się 11 czerwca 2023 roku. Serdecznie zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania! Ze względów organizacyjnych będziemy wdzięczni za potwierdzenie udziału (szczególnie pocztów sztandarowych) w tym tradycyjnym, jasnogórskim spotkaniu: mgr Ewelina Szczechowicz, Zakład Upowszechniania i Promocji Instytutu Ogrodnictwa – PIB (tel. 509707074, 46 8345480, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) do dnia 2 czerwca 2023 r.

 

ZAPROSZENIE
NA XXXIX PIELGRZYMKĘ POLSKICH OGRODNIKÓW NA JASNĄ GÓRĘ
„WIERZĘ W KOŚCIÓŁ CHRYSTUSOWY”


Krajowy Duszpasterz Ogrodników wraz z Instytutem Ogrodnictwa – PIB, organizatorem tegorocznej, XXXIX Ogólnopolskiej Pielgrzymki Ogrodników na Jasną Górę, zapraszają członków ogrodniczej braci 11 czerwca 2023 roku na spotkanie u naszej Matki w Jasnogórskim Sanktuarium Królowej Polski.

PROGRAM
9.30   - Spotkanie grup pielgrzymkowych w Sali Papieskiej (zawiązanie wspólnoty, wspólna modlitwa, podanie intencji pielgrzymki)
10.30 - Uroczyste przejście ze sztandarami do Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej i Akt zawierzenia Maryi Polskich Ogrodników
11.00 - Msza Święta w Jasnogórskiej Bazylice pod przewodnictwem ks. Prałata Wojciecha Kołakowskiego
12.15 - Droga Krzyżowa na Jasnogórskich Wałach
13.00 - Zakończenie pielgrzymki przed pomnikiem Jana Pawła II na Jasnogórskich Wałach

 

Serdecznie i gorąco zapraszamy
do wspólnego pielgrzymowania!

 

ogrodnicy