PGE Paliwa sp. z o.o., spółka należąca do Grupy PGE, specjalizuje się w dostawach wysokojakościowego certyfikowanego węgla na polski rynek. Naszymi Klientami są zakłady energetyczne, ciepłownicze, odbiorcy przemysłowi oraz firmy pośredniczące w handlu węglem zlokalizowane w całej Polsce.

W obliczu trudnej sytuacji na rynku paliw spowodowanej agresją Rosji na Ukrainę, PGE Paliwa realizuje zadanie importu węgla opałowego, który będzie mógł być wykorzystywany przez klientów indywidualnych.

W związku z tym, zwracamy się do Państwa z prośbą o zaapelowanie do spółek komunalnych działających na Państwa terenie o dokonanie rejestracji jako pośredniczący podmiot węglowy. Dzięki temu spółki komunalne będą mogły kupować węgiel sprowadzany przez PGE Paliwa i sprzedawać go dla mieszkańców Państwa gminy. W ten sposób zapewnią Państwo mieszkańcom możliwość szybkiego zakupu węgla na cele opałowe.

W załączeniu do pisma przekazujemy procedurę rejestracji jako pośredniczący podmiot węglowy. Wszelkie informacje związane z procedurą rejestracji znajdują się na stronie internetowej: www.biznes.gov.pl

Zachęcamy także do zapoznania się z ofertą sprzedaży dla klientów instytucjonalnych, przedsiębiorców, którzy w swojej działalności zawodowej wykorzystują węgiel opałowy oraz dla pośredniczących podmiotów węglowych. Nasza cena to ok. 2100 netto plus VAT. Węgiel będzie można kupić w minimalnej wielkości 25 ton lub wielokrotność tego wolumenu. Więcej informacji na: www.qgkpge.pl

W przypadku dodatkowych pytań, zwracamy się z prośbą o kontakt z infolinią PGE pod numerem telefonu: 422 222 144.

PREZES ZARZĄDU
Radosław Bandera

Załącznik:
1. Procedura rejestracji jako pośredniczący podmiot węglowy