W dniu 06 lipca 2019 r. w Narwi odbyły się zawody strażackie ochotniczych straż pożarnych z terenu powiatu hajnowskiego. Z gminy Hajnówka w tym wydarzeniu wzięły udział drużyny z OSP Nowokornino i OSP Mochnate. Rywalizacja była zacięta, ale zdrowa. Przygotowanie do zawodów, to w pewnym stopniu ważna rola w życiu strażaków. Jak można było zobaczyć są oni silni i sprawni, a to zapewnia im dobrą kondycję w trakcie akcji ratowniczo-gaśniczych. Drużyna z OSP Mochnate zajęła 4 miejsc, natomiast OSP Nowokornino uplasowało się na miejscu 6.

 

Warto wspomnieć, że 2 i 3 lipca 2019r. na obszarze Puszczy Białowieskiej odbyły się ćwiczenia modułu do gaszenia pożarów lasów z ziemi przy użyciu pojazdów GFFFV Białystok pod kryptonimem „MISJA2019”. Celem ćwiczeń było praktyczne sprawdzenie i doskonalenie możliwości prowadzenia działań ratowniczych oraz organizacji Modułu gaszenia pożarów lasów z ziemi z użyciem pojazdów GFFFV podczas wyjazdu do działań poza grace kraju.

 

Ze względu na długotrwałe susze zagrożenie pożarowe w naszym rejonie jest dość duże, Starajmy się dbać o bezpieczeństwo również sami. Nie wypalajmy traw i słomy, nie rzucajmy niedopałka papierosa.