Cykl spotkań z Kolędą w Gminie Hajnówka.
 
W dniu 20 stycznia 2023r. odbył się "Wieczór Kolęd" w Dubinach. To tradycyjne już spotkania w czasie Świąt Trzech Króli.
 
Kolejne wspaniałe spotkanie odbyło się 21 stycznia 2023r. w DDP w Nowoberezowie.  Został on zorganizowany przez Radną Walentynę Biryłko przy przy wsparciu pracowników GOPS w Hajnówce, Pani Kierownik Mirosławy Gawryluk, Ewy Maciejuk i Ilony Jancewicz. Szczególne podziękowania kieruję na ręce Lucyny Ruszuk, Przewodniczącej Bractwa Prawosławnego w Hajnówce za pomoc w dotarciu do wielbicieli kolędowania. Przewodnicząca KGW Berezowianki Emilia Iwaniuk zapewniła transmisję online. Przy sprawnej organizacji możliwe jest przeniesienie "uczty duchowej" z jednego zakątka gminy do drugiego w jeden dzień. Kolędy zaprezentował chór Cegiełki i zespół Lotos. Dziękuję "Cegiełkom" za melodię "skolka w niebie zor ciażka paliczyć".

22 stycznia 2023 roku kolędy zawitały do Orzeszkowa. Do wspólnego kolędowania zaprosiliśmy dzieci z miejscowej Niepublicznej Szkoły Podstawowej. Parafia pw. Wniebowstąpienia Pańskiego w Orzeszkowie była reprezentowana przez chór parafialny oraz najmłodsze talenty, które zaprezentowały kolędę ,,Rożdżestwo Chrystowe". Największego przeżycia duchowego dostarczył gminny chór Cegiełki. Wielką niespodzianką natomiast był występ KGW "Orzeszkowe Babeczki". Panie z KGW przygotowały też słodki poczęstunek dla wszystkich zebranych na sali. Wspólnie spędzone chwile były utrzymane w tonacji tradycyjnego kolędowania.

 Lucyna Smoktunowicz