Już 2 października (niedziela) o godz. 16.00 w Gminie Hajnówka odbędzie się niezwykłe wydarzenie. Z błogosławieństwa Wielce Błogosławionego Sawy, Metropolity Warszawskiego i Całej Polski w Cerkwi św. apostoła i ewangelisty Jana Teologa w Nowoberezowie zorganizowano "V Wieczór Wiejskich  Chórów Parafialnych". Jest to wydarzenie cykliczne, którego celem jest ochrona od zapomnienia utworów paraliturgicznych.

Poprzez tę inicjatywę organizatorzy starają się pielęgnować tradycję i kulturę regionu oraz integrować społeczność wiejską związaną z wiarą prawosławną. Inicjatorem i pomysłodawcą wydarzenia była Wójt Gminy Hajnówka Lucyna Smoktunowicz. Do organizacji "Wieczorów Wiejskich Chórów Parafialnych" włączyła się nowoberezowska parafia - proboszcz ks. Jan Kazimiruk oraz radna gminy Walentyna Biryłko. Pierwsze spotkanie chórów wiejskich miało miejsce w 2016r., gdzie wystąpiło 5 chórów. Z  upływem czasu zainteresowanie Wieczorem Chórów wzrosło i w tym roku będzie ich 11.  Tegoroczna Jubileuszowa V edycja odbywa się po dwuletniej przerwie z powodu pandemii. Partnerem wydarzenia w tym roku jest Nadleśnictwo Hajnówka.

Serdecznie zapraszamy na V Wieczór Wiejskich Chórów Parafialnych. W wydarzeniu udział weźmie Biskup Hajnowski Paweł oraz Biskup Sieppo Chiakkiniena z Finlandii.


 

wieczór chórów