Biebrzańskie Targi Twórczości i Sztuki Ludowej przyciągają oryginalną sztuką ludową i zdrową żywnością. Na tegoroczną imprezę Park zaprasza dodatkowo aby poznać bliżej kulturę, tradycję i kuchnię litewską.

Targi odbędą się w niedzielę, 30 kwietnia br., na placu przy siedzibie Biebrzańskiego Parku Narodowego w Osowcu-Twierdzy 8, w godzinach 9.00-15.00.

Plakat Targi
W tym roku Biebrzańskie Targi są współfinansowane z projektu Interreg Lietuva-Polska Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego LT–PL–1R–056 „Dziedzictwo przyrody motorem rozwoju turystyki ornitologicznej w regionie Dzukija i dolinie Biebrzy”. Partnerami projektu są: Dzukijski Park Narodowy, Litewskie Stowarzyszenie Ornitologiczne. Wykorzystując potencjał obu regionów beneficjenci chcą chronić regionalne dziedzictwo przyrodnicze, rozwijać turystykę zrównoważoną i ornitologiczną, zwiększać atrakcyjność obu regionów dla ekoturystyki.
W tym dniu BbPN proponuje gościom odwiedzającym Targi pokaz dorobku kulturowego gminy Puńsk. Zamieszkała teren gminy mniejszość litewska przez cały okres zachowała swoją tożsamość litewską, co miało wielki wpływ na zachowanie niezwykłej kultury, kuchni i tradycji.
Biebrzański Park Narodowy zaprosił ponad 90 wystawców. Targi są więc szansą na wyjątkowe zakupy, ale też na rozmowy i poznanie producentów zdrowej żywności: serów, wędlin, pieczywa oraz artystów ludowych z rękodziełem: rzeźbą, malarstwem, plecionkarstwem, haftem, pisankami, galanterią drewnianą, biżuterią.
Jak co roku, Park zaprasza wszystkich na happening „Wiosna nad Biebrzą”. Odbędą się zajęcia plastyczne o tematyce ptasiej, warsztaty garncarskie, gry plenerowe, pokaz lutnictwa. Uczestnicy happeningu otrzymają upominki. Ze sceny czas umilać będą artyści z zespołów wokalnych i tanecznych.
Pasjonatów przyrody biebrzańskiej, miłośników regionalnych wyrobów oraz wszystkich zainteresowanych zapraszamy do uczestnictwa w imprezie.

Kontakt:
Beata Głębocka – Dział Edukacji i Udostępniania Biebrzańskiego Parku Narodowego,
tel. (85) 738 30 09; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Więcej informacji o Biebrzańskich Targach:
Strona internetowa BbPN: www.biebrza.org.pl.
Ścieżka dostępu: Strona BbPN/Menu główne/Imprezy promocyjne/Targi Produktu Lokalnego
Link: https://www.biebrza.org.pl/136,targi-produktu-lokalnego.html